Wykonywanie instalacji niskoprądowych

Instalacje niskoprądowe to ogólne pojęcie stosowane do szerokiej gamy systemów teletechnicznych spotykanych w budynkach jednorodzinnych, budownictwie wielorodzinnym, oraz obiektach przemysłowych i usługowych.  W zakresie instalacji niskoprądowych zawierają się takie instalacje jak  system automatyki budynkowej, alarmowe, monitoringu, kontroli dostępu, systemy przeciwpożarowe,  dźwiękowe systemy ostrzegawcze. Jednym z najczęściej spotykanych systemów w budynkach mieszkalnych i biznesowych jest infrastruktura LAN. Do systemów niskoprądowych zaliczamy również systemy nagłośnienia multiroom oraz systemy kina domowego.

Instalacje niskoprądowe w przeciwieństwie do instalacji elektrycznych pracują  na napięciu bezpiecznym, przez co ich instalacja odbywa się na innych zasadach niż w przypadku instalacji elektrycznych.  W każdym przypadku, wybranie sprawdzonej, profesjonalnej firmy, pozwoli uniknąć problemów od etapu określenia funkcjonalności, poprzez projekt, aż do finalnego wykonania instalacji.

 

Przygotowanie i wykonastwo instalacji niskoprądowych w Twoim domu!

Skontaktuj się z nami w celu darmowej wyceny.

Typy instalacji niskoprądowych

  • Systemy bezpieczeństwa

    Instalacje alarmowe, monitoring, dźwiękowy system ostrzegawczy, instalacje PPOŻ., kontrola dostępu.
  • Multimedia

    Instalacje multiroom, prywatne sale kinowe, sale konferencyjne, nagłośnienia budynków usługowych i restauracji.
  • Teletechnika

    Systemy automatyki domowej, inteligentny dom, okablowanie strukturalne LAN, instalacje antenowe.

Wykonywanie systemów automatyki budynkowej i inteligentnego domu

Mając na uwadze akustykę mBazując na wieloletnim doświadczeniu w projektowaniu i wykonywaniu systemów inteligentnego domu, automatyki budynkowej oraz automatyzacji obiektów przemysłowych, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.  Korzystamy tylko z nowych rozwiązań z dziedziny systemów sterowania.  Realizację usługi rozpoczynamy od spotkania z Klientem, przedstawiamy wtedy możliwości systemu oraz ustalamy wymagania jakie dana instalacja ma spełniać. Następnie przechodzimy do fazy projektów.

Projekty, które wykonujemy, uwzględniają ustalenia międzybranżowe - konsultuje my się z wykonawcami instalacji elektrycznych, klimatyzacji, rekuperacji, oraz wszystkimi innymi dostępnymi w obiekcie, tak by zaproponowane rozwiązanie, potrafiło zintegrować jeden system wszystkie te technologie. Projekty, po akceptacji prze Klienta trafiają do naszego działu realizacji. Wykonawstwo usługi  powierzamy własnym, wykwalifikowanym  ekipom. Po odebraniu inwestycji prze Klienta wykonujemy projekt powykonawczy instalacji. Każda instalacja objęta jest minimum roczną  opieką gwarancyjną. Świadczymy również usługę przeglądów i napraw pogwarancyjnych.

Systemy scentralizowane

01

System automatyki domowej, z pojedynczym procesorem kontrolującym moduły wykonawcze. Jest to bardzo często spotykane rozwiązanie.

Systemy rozproszone

02

Moduły wykonawcze są rozproszone po całym obiekcie. W bardzo łatwy sposób można rozszerzyć możliwości systemu, poprzez dołożenie kolejnych modułów.

Inteligentny dom

03

Różni się od systemów automatyki domowej pewną automatycznością - bazując na danych dostarczanych przez czujniki pomiarowe, cześć zadań jest wykonywana bez wiedzy użytkownika.

Systemy audio - wideo

Pokój odsłuchowy posiadTo kolejna dziedzina w której jesteśmy specjalistami. Zajmujemy się projektowaniem oraz wykonywaniem szerokiej gamy instalacji audio- wideo.  Każda z instalacji wymaga osobnego, indywidualnego podejścia - musimy wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak przeznaczenie obiektu, jego akustykę, wymagany poziom jakości pokrycia dźwiękiem itp.   Oprócz zarzadzania dźwiękiem, jednocześnie wymagane jest zarządzaniem obrazem. Ma ono szczególne znaczenie w przypadku sal kinowych oraz sal konferencyjnych. Dodatkowym wymaganiem stawianym nowoczesnym salom konferencyjnym jest komunikacja poprzez systemy wideokonferencji. 

Podczas montażu systemu audiowizualnego, dodatkowym elementem który jednocześnie montujemy to system sterowania. Pozwala on na integrację systemu audio-wideo pozostałymi systemami jak instalacje elektryczne (oświetlenie, rozdział energii, zasilanie klimatyzatorów, instalacje siłowe) oraz stworzenie wspólnego interfejsu do zarzadzania całym pomieszczeniem.

Systemy multiroom

Opieramy się na przewodnych i bezprzewodowych rozwiązaniach dystrybucji obrazu i dźwięku w każdym pomieszczeniu.

Prywatne sale kinowe

Wyposażone w projektor i ekran oraz system audio przystosowany pod najnowsze formatu dźwiękowego. Planując salę kinową dużą uwagę należy zwrócić na kwestię akustyki, oraz wyposażenie wnętrza.

Nagłośnienie obiektów komercyjnych

Muzyka tła towarzysząca posiłkom, system audio umilający czas w poczekalni przychodni to tylko niektóre zastosowania systemów dystrybucji dźwięku i obrazu w budynkach komercyjnych.

Wykonywanie pozostałych instalacji

Wybierając jedna firmę która wykona wszystkie instalacje na obiekcie(instalacje elektryczne i teletechniczne, instalacje bezpieczeństwa ), mamy pewność kompleksowej obsługi.  Przy takiej opcji eliminujemy możliwość wystąpienia błędów w instalacji na styku wykonawców różnych instalacji. Pozwala to też ograniczyć koszty wykonania kablowania, ponieważ kilka osobnych magistrali może być kładzione w tym samym czasie.  Kompleksowe wykonanie instalacji daje możliwość wykorzystania części urządzeń z jednego systemu do drugiego, np czujka ruchu z systemu alarmowego może być wykorzystana przez system inteligentnego domu. Pozwala to na ograniczenie kosztów całej instalacji.

Skontaktuj się z nami!

32-600 Oświęcim
ul. Nowa 25

+48 780 009 043

kontakt@cinemalogic.pl
www.s4home.pl

TOP