Prywatne sale kinowe

Oglądanie filmów może być ekscytujące nawet w domowym zaciszu, natomiast aby było to możliwe warto zaplanować wcześniej wykonanie takowego projektu. Wykonanie świetnie wytłumionej, zaprojektowanej pod kątem designu sali kinowej, potrafiącej przebić jakościowo niektóre komercyjne kina jest realne, ale aby tego dokonać należy zwrócić uwagę na takie aspekty jak akustyka, zaplanowanie rzędów foteli o ile będą, oraz wybranie odpowiedniego sprzętu mającego za zadanie nagłośnić pomieszczenie i wypełnić je fenomenalnym dźwiękiem. W salach kinowych należy zadbać o idealne rozpraszanie, oraz pochłanianie zakresu konkretnych częstotliwości, ponieważ to będzie decydowało o efekcie finalnym, oraz pełnym wykorzystaniu potencjału kolumn, gdyż to właśnie akustyka daje nam możliwości, natomiast sprzęt pozwala zrealizować założenia. Po ustaleniu szczegółów, zaakceptowaniu rozwiązania przystępujemy do etapu realizacji, który obejmuje montaż konfigurację, uruchomienie i naukę obsługi konkretnego sprzętu, lub systemu sterowania jeżeli takowy występuje.


Indywidualne projekty w oparciu o wywiad z inwestorem

Każda inwestycja jest inna i tak ją należy traktować, dlatego podczas współpracy z nami masz pewność, że otrzymasz spersonalizowaną ofertę odpowiednią do Twoich oczekiwań, czy też warunków jakie zastaniemy na miejscu. Nie bazujemy na gotowych rozwiązaniach, tylko bierzemy pod uwagę wszystkie okołoprojektowe sprawy jak design, czy też możliwości danego rozwiązania. Dzięki współpracy z architektami jesteśmy w stanie przygotować również wizualizacje, dzięki czemu od razu masz pogląd na to co planujemy. Najważniejsze dla nas na początku współpracy jest ustalenie w porozumieniu z inwestorem oczekiwań, które są uwzględniane podczas realizacji i wskazują nam kierunek w jakim chcielibyśmy podążać, abyśmy mogli wspólnie cieszyć się ze zrealizowanego projektu. Na każdym etapie konsultujemy z inwestorem przebieg prac, oraz pojawiające się nowe potrzeby jeżeli takowe pojawią się w międzyczasie. Jeżeli nie jesteśmy wykonawcą generalnym, również możesz liczyć na nasze wsparcie pod kątem nadzoru nad wykonaniem we właściwy sposób i zgodnie ze sztuką założonych instalacji.


Instalacje elektryczne

To podstawowa instalacja wykonywana w nowobudowanych domach. Odpowiednie rozplanowanie oraz wykonanie obwodów elektrycznych i oświetleniowych, pozwala na łatwe użytkowanie oraz bezproblemową rozbudowę. Oddzielna kwestia to wykonanie instalacji elektrycznych w obiektach przemysłowych oraz publicznych – wiąże się to ze znacznie większymi mocami przyłączeniowymi, separacją stref i obwodów, oraz znacznie bardziej rozbudowaną wewnętrzna siecią dystrybucyjną. Instalacja powinna być wykonana wg najnowszych standardów oraz norm obowiązujących w danym kraju. Wykonanie tego typu instalacji należy powierzyć tylko wykwalifikowanym ekipom posiadającym odpowiednią wiedzę, doświadczenie oraz narzędzia. Błędne wykonanie instalacji może doprowadzić nie tylko do uszkodzenia podłączonych urządzeń, ale grozi również stratami w mieniu powstałymi w wyniku pożaru a nawet utratą zdrowia i życia. Zapraszamy do współpracy już na etapie projektowania budynku - wiele z kwestii które należy ustalić i zaprojektować, aby instalacja elektryczna funkcjonowała poprawnie, należy wykonać już na etapie fundamentów.


Smart Home

Smart Home to pojęcie, które chyba każdy słyszał i spora część nawet zastanawia się nad realizacją takiego systemu. Polega on na zarządzaniu naszymi mediami w całym domu za pomocą nadrzędnego sterowania, dzięki czemu mamy nie tylko komfort bytowania, łatwiejszą obsługę za pomocą jednego klawisza kilku urządzeń, ale również możemy zaoszczędzić pieniądze. Jest to możliwe dzięki wprowadzeniu inteligencji do takiego rozwiązania, dzięki czemu oprócz zadań realizowanych przez „automatykę domową” dodatkowo dom zaczyna za nas myśleć i wiele procesów dzieje się poza koniecznością naszej ingerencji, czy też nadzoru. Przykładem takiego rozwiązania jest np. czujnik dwutlenku węgla, dzięki któremu w sytuacji kiedy jego nagromadzenie jest zbyt duże dom ustawi rekuperację na odpowiedni bieg, a po ustabilizowaniu się sytuacji wyłączy ją jeżeli nie będzie konieczna już jej praca. W tym wypadku najważniejsze jest odpowiednie zaplanowanie funkcjonalności, oraz wybór tego czym chcielibyśmy sterować. Po zaprogramowaniu danej funkcjonalności według wytycznych po miesiącu spotykamy się na rekonfigurację.


Akustyka

Jednym z najbardziej istotnych, ale też najczęściej pomijanym aspektem budowy systemów audio jest akustyka. Zarówno w miejscach użyteczności publicznej, czy też biurach, prywatnych salach kinowych jest to bardzo istotna sprawa. W biurach w dużej mierze chodzi nam o zadbanie o izolacyjność, oraz zapanowanie nad pogłosami, natomiast w prywatnych salach kinowych dźwięk, oraz jego jakość jest najbardziej istotnym aspektem. W przypadku realizacji tego typu projektów rozpoczynamy od wizji lokalnej, zaplanowania czego oczekujemy od systemu, co kończy się finalnie projektem, ofertą, oraz według życzenia inwestora również wizualizacją. Zadbanie o akustykę może poprawić nasze warunki bytowe poprzez zmniejszenie hałasu dobiegającego do nas z zewnątrz, ale również zmniejszenie odbić, które w dzisiejszym budownictwie, oraz wykończeniach wnętrz pojawiają się bardzo często. Tutaj odpowiednie rozpraszanie, zapanowanie nad najniższymi zakresami i wieloma innymi aspektami spowoduje, że będziemy w stanie cieszyć się świetną jakością dźwięku.


Instalacje Audio-Video

W kontekście instalacji audiowizualnych wykonujemy wszelkie prace związane z tą tematyką, a więc nie tylko wybór urządzeń, ich montaż, kalibrację czy też przygotowanie oferty, ale również początkowe prace związane z przygotowaniem całego systemu, jak projekt potrzebnego okablowania, przygotowanie tras kablowych zakończone ich poprowadzeniem, oraz wykonanie otworów pod głośniki instalacyjne itp. W audio-video sprawnie poruszamy się zarówno w rozwiązaniach typu multiroom, stereofonicznych systemach, jak i prywatnych salach kinowych, natomiast w projektach wideo również bez najmniejszego problemu jesteśmy w stanie skalkulować, oraz obliczyć wielkości ekranu, czy też odległość projektora od miejsca rzutowania, dobrać odpowiednie rozwiązania i finalnie je zamontować. Odbiorniki telewizyjne, antenowe, również znajdują się w zakresie naszej działalności, tak więc oprócz klasycznych systemów z którymi kojarzy się to pojęcie również towarzyszące mu instalacje również możemy dla Ciebie przygotować i wykonać.


Systemy multi-room

Muzyka towarzyszy nam obecnie przez dużą część naszego życia, stąd też na rynku są rozwiązania pozwalające nam na nagłośnienie kilku pomieszczeń i sterowanie nimi z poziomu jednej aplikacji. Zarządzanie takim systemem może odbywać się grupowo, czyli w każdym z pomieszczeń odtwarzamy taką samą muzykę i mamy w tej sytuacji osobną regulację bądź jedną dla każdej strefy. Drugą, bardziej rozbudowaną opcją jest niezależne nagłośnienie każdego miejsca, dzięki czemu każdy z domowników może odtwarzać własną treść z różnymi ustawieniami głośności. Oczywiście w obu opcjach możemy włączać, bądź też wyłączać określone pomieszczenia, dzięki czemu korzystamy tylko w tych, w których chcemy, aby towarzyszyła nam muzyka, czy też dźwięk z TV. W zależności od ustaleń z inwestorem realizujemy dwa schematy rozwiązań, czyli system rozproszony (wzmacniacze itd. są rozmieszczone lokalnie w każdym pomieszczeniu, którym zarządzają), bądź też scentralizowany (wszystkie urządzenia napędzające kolumny jak wzmacniacze czy też odtwarzacze znajdują się w jednym punkcie – najczęściej szafie rack).


Wykonawstwo instalacji niskoprądowych

Instalacje niskoprądowe, to spora część wykonywanego okablowania na inwestycjach. W skład ich wchodzi okablowanie strukturalne sieci LAN, dzięki któremu mamy dostęp do sieci internet, instalacje antenowe, czy też monitoring wizyjny, alarm, czy tez audio-video. Aby wykonać odpowiednio okablowanie pod każde z tych rozwiązań należy pamiętać o zasadach panujących podczas ich wykonywania, ponieważ wytyczne co do nich przewidują konkretne normy, jakie musimy spełniać, aby zostały wykonane zgodnie ze sztuką. Większość z nich to oczywiście instalacje mające na celu poprawić komfort bytowania w naszych domach, czy też mieszkaniach, ale nie tylko. W nich zawierają się również instalacje alarmowe dbające o nasze bezpieczeństwo, które można chronić według specyfikacji kilku klas bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę instalacje alarmowe, czy też monitoring wykonujemy je zarówno w inwestycjach prywatnych jak i komercyjnych. Rozwiązanie dostarczane przez nas jest w pełni kompleksowe i poprzedzone wywiadem z inwestorem.


Sale konferencyjne

Każde nowoczesne biuro posiada takowe miejsce w swoim budynku, w którym może przeprowadzić szkolenie dla nowych pracowników, przedstawić swoje rozwiązania klientowi, czy też omówić nowe koncepcje dotyczące dalszych losów firmy. Systemy konferencyjne kojarzą się nam głównie z projektorem, rozwijanym ekranem itp. i rzeczywiście w przypadku dużych sal jest to idealne rozwiązanie, ale dla mniejszych pomieszczeń można się zastanowić nad tablicami interaktywnymi, monitorami dotykowymi itp. W kontekście sal konferencyjnych zajmujemy się również systemami rezerwacji, wdrażaniem wideokonferencji, oraz integracją systemów sterowania typu inteligentny dom, które pozwalają na łatwe zarządzanie przez osobę prowadzącą. Podczas prowadzenia prezentacji możesz wykonywać również ankiety, wydzielać część ekranu dla konkretnych użytkowników, dzięki czemu łatwo prześlą potrzebne dane, które będą chcieli przedstawić uczestnikom. Łatwość obsługi, oraz funkcjonalność to aspekty przyświecające nam podczas projektowania takich rozwiązań, dlatego każdą inwestycję traktujemy jako projekt indywidualny.


Kontrola dostępu i systemy rezerwacji sal

Nowoczesne biuro wymaga nowych rozwiązań, dlatego też wychodząc temu naprzeciw przygotowaliśmy dla Państwa ofertę kontroli dostępu, oraz systemów rezerwacji sal, dzięki czemu mamy możliwość podglądu, oraz weryfikację poruszających się po budynku osób. Obecne systemy kontroli dostępu pozwalają na różnego rodzaju sposoby weryfikacji, oraz przydzielanie odpowiednich uprawnień osobom do pomieszczeń, które zostały dla nich przeznaczone. Stosując takie rozwiązanie skuteczniej możemy zarządzać zasobami w naszej firmie, oraz automatyzować pracę osób odpowiedzialnych za takowe procesy. Dzięki panelowi administracyjnemu pracownik recepcji może wręczyć odpowiedni token osobie rezerwującej konkretną salę, dzięki czemu nie musi później zajmować się obsługą dodatkową jak otworzenie pomieszczenia w konkretnej godzinie, co zapobiega nieporozumieniom, czy odprowadzenie wynajmującego. Dzięki systemowi rezerwacji sal każdy z wynajmujących jest informowany graficznie o tym, czy dane miejsce jest już zarezerwowane i w jakich godzinach, czy też można z niego skorzystać.


Wykonawstwo instalacji niskoprądowych

Instalacje niskoprądowe, to spora część wykonywanego okablowania na inwestycjach. W skład ich wchodzi okablowanie strukturalne sieci LAN, dzięki któremu mamy dostęp do sieci internet, instalacje antenowe, czy też monitoring wizyjny, alarm, czy tez audio-video. Aby wykonać odpowiednio okablowanie pod każde z tych rozwiązań należy pamiętać o zasadach panujących podczas ich wykonywania, ponieważ wytyczne co do nich przewidują konkretne normy, jakie musimy spełniać, aby zostały wykonane zgodnie ze sztuką. Większość z nich to oczywiście instalacje mające na celu poprawić komfort bytowania w naszych domach, czy też mieszkaniach, ale nie tylko. W nich zawierają się również instalacje alarmowe dbające o nasze bezpieczeństwo, które można chronić według specyfikacji kilku klas bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę instalacje alarmowe, czy też monitoring wykonujemy je zarówno w inwestycjach prywatnych jak i komercyjnych. Rozwiązanie dostarczane przez nas jest w pełni kompleksowe i poprzedzone wywiadem z inwestorem.


Zabezpieczenia alarmowe

Zabezpieczenie naszego mienia jest obecnie obowiązkową pozycją w przypadku każdej z inwestycji, jeżeli chcemy mieć pewność, iż jesteśmy chronieni, często ubezpieczyciele wymagają również dodatkowych systemów, aby móc zagwarantować nam wykupienie polisy. Alarm w inwestycjach prywatnych często może się różnić od tego jaki będziemy potrzebowali w naszym biurze, muzeum, uczelni, czy też instytucjach typu kancelaria tajna, czy bank. W większości stopień zabezpieczeń jaki jest wymagany w przypadku konkretnej inwestycji jest określany w ustawie, bądź też poprzez inwestora. Na tej podstawie dobierane są konkretne podzespoły spełniające wymagania stawiane przed systemem alarmowym. Jeżeli chcesz mieć komfort i pewność, że całość będzie wykonana zgodnie z założeniami, czy też wymogami ustawy, zapraszamy do kontaktu z nami, a wtedy my zajmiemy się nie tylko doborem urządzeń, ale też wykonaniem potrzebnego okablowania, wraz z wykonaniem odpowiedniego projektu w oparciu o który będziemy działali.


Mapping

Wykorzystanie ścian budynków, obiektów architektonicznych czy elementów przyrody jako powierzchni do wyświetlania obrazów i filmów jest coraz bardziej popularne. Obszar, który należy pokryć obrazem, bardzo często przekracza możliwości wyświetlania dla pojedynczego projektora. Dlatego w systemach mappingu bardzo często stosuje się zestawy wieloprojektorowe ,oraz odpowiednie oprogramowanie umożliwiające sklejenie fragmentów obrazu wyświetlanego przez poszczególne projektory. Projektując taki system należy uwzględnić poziom jasności otoczenia oraz parametry odbicia/pochłaniania światła przez obiekt na którym będzie wyświetlany obraz. Systemy mappingu bardzo często spotykane są w muzeach oraz innych obiektach kultury – np. nieruchome makiety miast czy fragmenty powierzchni ziemi, zostają ożywione poprzez wyświetlanie na nich zmieniających się projekcji. Chętnie przygotujemy odpowiednie rozwiązanie, niezależnie czy projekt dotyczy projekcji na niewielkim obiekcie, czy też potrzebny jest system składający się z kilkunastu projektorów.


Digital Signage

Systemy digital signage na stałe zagościły w przestrzeni publicznej i pomału wypierają „klasyczne” formy reklamy. Zastosowanie tego typu reklam poprawia atrakcyjność przekazywanych treści oraz ma znaczny wpływ na ich zapamiętywanie oraz rozpoznawalność. Różne rodzaje nośników obrazu, monitory, ekrany, ściany LED, pozwalają na umiejscowienie reklam w dowolnym miejscu oraz ich estetyczne wkomponowanie w otaczający krajobraz lub architekturę. System Digital signage pozwala na łatwą zmianę pokazywanych treści, oraz ich centralne zarządzanie , co jest wielkim ułatwieniem dla reklamodawców. Oczywiście reklama to nie jedyne zadanie tego systemu – można wykorzystać go do przekazywania informacji w przestrzeni publicznej, w obiektach użytkowych, na lotniskach czy stacjach kolejowych, jak również wykorzystać go w celach rozrywkowych. Projektując taki system należy zwrócić szczególną uwagę na umiejscowienie urządzeń, warunki temperaturowe oraz wilgotności panujące w miejscu montażu, a nawet kąt padania promieni słonecznych.


Integracja systemów sterowania

W dzisiejszych czasach oczekujemy prostych rozwiązań ułatwiających zarządzanie kilkoma urządzeniami, czy też mediami w naszych biurach, miejscach użyteczności publicznej, salach konferencyjnych. W takich sytuacjach przychodzą nam z pomocą nadrzędne systemy sterowania, które kojarzyć możemy nie tylko z rozwiązań domowych znanych pod pojęciami inteligentny dom, czy też smart home, ale i z hal produkcyjnych gdzie sterują i czuwają nad ważnymi procesami. Dzięki systemom sterowania możemy nie tylko w łatwy sposób włączyć kilka urządzeń za pomocą jednego klawisza, uruchomić prezentację, ale również automatycznie zarządzać rekuperacją w zależności od ilości użytkowników w pomieszczeniu, czy też utrzymywać temperaturę komfortową do pracy w naszym biurze. System zarządczy pozwoli nam na oszczędzanie energii i wyeliminowanie sytuacji, w których np. zostaną otwarte okna w całym budynku, czy też danej sekcji, a podczas uruchamiania prezentacji multimedialnej na projektorze zasłoni nam rolety zaciemniając pomieszczenie, wyłączy światło, oraz rozwinie ekran i uruchomi projektor.


Obsługa oraz projekty dla uczelni, muzeów, biur, restauracji, oraz hoteli

Samo wykonanie instalacji, zaproponowanie produktów odpowiadających zapytaniu ofertowemu to nie wszystko, ponieważ pozostaje jeszcze kwestia konserwacji, obsługi posprzedażowej w formie serwisu urządzeń i usług, których początkowo nie bierzemy pod uwagę. Nie mniej jednak posiadanie gwarancji nie tylko na urządzenia, ale i na instalację jest bardzo ważnym aspektem całego przedsięwzięcia. W tej sytuacji w umowie określamy czas reakcji i wymiany towaru, co daje Ci pogląd na ewentualne przerwy w działaniu. Wykonując instalacje, oraz montaż kompleksowo masz pewność, że zostanie ona wykonana z największą starannością, ponieważ tylko jedna ekipa jest odpowiedzialna za całość przedsięwzięcia. To minimalizuje późniejsze dochodzenie problemów związanych z niepoprawnym działaniem urządzeń, czy też zaplanowaniem tras kablowych. W celu umówienia się na konsultację projektu, zapraszamy do kontaktu mailowego, bądź telefonicznego, a na pewno pomożemy Ci uzyskać zamierzony efekt.


Skontaktuj się z nami!

32-600 Oświęcim
ul. Nowa 25

+48 515 502 471

systemyav@s4home.pl
www.s4home.pl

TOP