O nas

 

Jako CinemaLOGIC oprócz dostarczania wysokiej jakości sprzętu Audio-Video specjalizujemy się w dostarczaniu szerokiej gamy usług  związanych  nie tylko z branżą audiowizualną - profesjonalne instalacje elektryczne, alarmowe, antenowe, monitoring, systemy sterowania typu smart home, czy też inteligentny dom, okablowanie strukturalne sieci LAN, to tematy na których znamy się bardzo dobrze.

Instalacje wykonujemy kompleksowo; począwszy od etapu projektu, poprzez adaptację akustyczną pomieszczeń, pełne okablowanie(audio-video, TV-Sat, elektryczne, oświetleniowe, monitoring i alarm, strukturalne i inne), kończąc na doborze sprzętu, jego montażu i konfiguracji. Po zakończonym odbiorze świadczymy usługi opieki posprzedażowej: gwarancyjne jak i pogwarancyjne.

 

01

instalacje audio-video

Instalacje tego typu znajdują zastosowanie w domach mieszkalnych jak i budynkach biurowych czy komercyjnych. Przemyślane wykonanie okablowania, pozwala na zapewnienie pełnej funkcjonalności, możliwości rozbudowy systemu, poprawności jego działania oraz komfortu użytkowania. W przypadku budynków mieszkalnych w głównej mierze skupia się ono na wykonaniu instalacji kina domowego oraz systemów wielostrefowych (multiroom). Biurowe i komercyjne zastosowanie tych instalacji to przede wszystkim sale konferencyjne i szkoleniowe, sale kinowe, nagłośnienie lokali, digital signage. Wykonując te instalacje należy kierować się nie tylko obecnymi standardami i przepisami, ale planować i przewidywać przyszłe trendy oraz zmiany w dystrybucji obrazu i dźwięku. Przy tak szybkim rozwoju tych dziedzin, nieprzemyślana instalacja po kilku latach przestaje spełniać jakiekolwiek standardy oraz  traci sporo na funkcjonalności.
02

instalacje TV-SAT

Profesjonalna instalacja TV to nie tylko wysokiej klasy sprzęt antenowy, multiswitche, filtry i gniazda końcowe, to przemyślany i starannie wykonany projekt. Ilość przewodów dostosowana do oczekiwań klienta, z uwzględnieniem specyfiki dekoderów, problemami związanymi z odbiorem DVB-T czy zakłóceniami wynikającymi z coraz bardziej rozpowszechnionej sieci LTE. Wieloletnie doświadczenie, wiedza oraz profesjonalne urządzenia pomiarowe pozwalają nam wykonywać tego typu instalacje z największa starannością, zapewniając najlepszą jakość sygnału
03

instalacje elektryczne

Nowoczesne instalacje elektryczne to  przede wszystkim funkcjonalność, bezpieczeństwo i porządek. Punkty grupowane są obwody prowadzone bezpośrednio do rozdzielni. Selektywność obwodów pozwala na zarządzanie nimi bez konieczności wyłączania zasilania na całym poziomie czy też pomieszczeniu. Dokonujemy również pomiarów parametrów instalacji, przygotowujemy protokoły dla zakładów energetycznych
04

instalacje typu inteligentny dom

Instalacja automatyki budynkowej ma za zadanie w znacznym stopniu podnieść komfort mieszkania, oraz zintegrować i uprościć sterowanie wszystkimi systemami i instalacjami.  Na rynku obecnych jest wiele systemów od różnych producentów. Dobre rozeznanie w ich ofercie, pozwala nam dobrać odpowiedni system spełniający oczekiwani Klienta, bez narażenia go na nadmierne koszta związane z przewymiarowaniem systemu czy też ograniczenie funkcjonalności związanej z jego niedoszacowaniem. Dobrze wykonany system automatyki to nie tylko wygoda, ale również oszczędność. Zaimplementowana logika pozwala obniżyć koszty użytkowania domu, poprzez sterowanie oświetleniem i temperaturą. Automatyka budynkowa to także bezpieczeństwo. Automatycznie zostaniemy poinformowani o zdarzeniach w naszym domu: pękniętej rurze, otwartych drzwiach czy oknie. Poza tym instalacja automatycznie podejmie odpowiednie kroki przeciwdziałania, np odetnie dopływ wody.
05

okablowanie strukturalne oraz pozostałe instalacje

Większość  z nas wie wyobraża sobie życia bez internetu jednak mało kto zdaje sobie sprawę że do jego działania potrzebne jest wcześniejsze położenie okablowania. Wymagania odnośnie prędkości przesyłu danych powodują coraz większą marginalizacje okablowania miedzianego na rzecz światłowodu.  Prawidłowe rozmieszenie punktów dostępowych, odpowiednie odseparowanie poszczególnych kanałów, wydzielone podsieci z różnymi standardami dostępów, zarządzanie przepływem danych to podstawowe zagadnienia gwarantujące sprawne działanie jak i odpowiedni poziom  bezpieczeństwa. Pod pojęciem okablowania strukturalnego oprócz sieci LAN kryją się jeszcze inne systemy: monitoring, CCTV, alarm, domofony i videodomofony i wiele innych. Każdy z tych systemów wymaga odpowiedniego okablowania, zgodnego z jego topologią i standardami. We współczesnych budynkach instalacje te powinny ze sobą współpracować, ułatwiając sterowanie i zwiększająć funkcjonalność.
TOP