Mapping

Video mapping 3D to nowoczesny audiowizualny pokaz, wykorzystujący projektory do wyświetlania materiałów video na wszelkiego rodzaju obiektach. Mapping to multimedialna projekcja polegająca na wyświetleniu statycznego obrazu lub animacji na prawdziwym trójwymiarowym obiekcie, takim jak budynki i elementy architektury, pojazdy, makiety, czy też produkt, wytwarzany przez daną firmę.

Wykorzystując efekty specjalne takie jak: zmiany kolorów, poruszające się elementy architektury, zmianę kształtów i krawędzi obiektu, video mapping 3D potrafi stworzyć u widzów subiektywne odczucie iluzji tworząc sztuczne, ruchome elementy oświetlanego projektorem obiektu takie jak na przykład zawalenie się czy pożar budynku. Bardzo często projekcji video mappingu towarzyszy specjalnie skomponowana ścieżka dźwiękowa, oraz inne efekty specjalne. Mapping to doskonałe rozwiązanie, aby stworzyć multimedialne show które uświetni każdy pokaz.

Video mapping 3D wymaga zaangażowania specjalistów z wielu dziedzin: projektantów, akustyków, nagłośnieniowców, grafików oraz twórców animacji, dlatego warto powierzyć to zadanie firmie posiadającej duże doświadczenie w tworzeniu tego typu pokazów.

Przygotowanie i realizacja profesjoanlnych mappingów 3D!

Skontaktuj się z nami w celu darmowej wyceny.

Zastosowanie video mappingu

  • Projekcje na budynkach

    Bardzo często wykorzystywane rozwiązanie w przypadku uroczystości państwowych, rocznic , czy też otwarcia nowopowstałych obiektów oraz wystaw.
  • Mapping 3D na makietach

    To rozwiązanie stosuje się w muzeach, przedstawiając na przykład historię danego miasta poprzez jej prezentację na stałej makiecie, tworząc sztuczne ruchome elementy oświetlanego projektorem obiektu.
  • Usługi reklamowe

    Prezentacja nowego produktu, czy też nowoczesna kampania reklamowa bardzo często oparta jest o video mapping. Jest on wykorzystywany aby zapewnić odpowiednie tło prezentacji, lub też aby podkreślić nowoczesność i innowacyjność danego rozwiązania.

Dla kogo?

Video mapping to dobra propozycja dla osób przygotowujących wszelkiego rodzaju eventy, koncerty plenerowe, czy nawet niewielkie przyjęcia. Projekcje, przy użyciu niewielkiego projektora, mogą być zastosowane do wyświetlenia filmu opowiadającego o nowożeńcach na torcie weselnym, reklamy nowego produktu, czy poprzez odpowiednie elementy scenografii oświetlone przez projektor, którym towarzyszy specjalnie skomponowana ścieżka dźwiękowa, stworzyć niezapomniany audiowizualny pokaz.

Mapping 3d , ma niewiele ograniczeń: może być zastosowany w dowolnym miejscu, ma możliwość interakcji z użytkownikiem poprzez np gesty widzów, wykorzystuje animacje , pozwala na zmiany kolorów w przekazywanychobrazach, tworzy subiektywne odczucie iluzji wyświetlając ruchome elementy, wykorzystując stałe elementy scenografii. Wszystko to sprawia że video mapping to bardzo dobra opcja dla wszystkich osób które chcą stworzyć niezapomniany event.

Rozwiązania, które wykorzystujemy w pracy z Digital Signage

Mapping - sprzęt i oprogramowanie

Projekcja multimedialna jaką jest video mapping wymaga zastosowania szerokiej gamy profesjonalnych urządzeń i oprogramowania. Główne urządzenia które są wykorzystywanie w video mappingu to wielkoformatowe projektory, które wyświetlają obraz dopasowany do krawędzi obiektu stanowiącego tło projekcji. Urządzenia te charakteryzuję bardzo duża jasność, możliwość wyświetlania obrazów o dużej przekątnej, oraz praca w trudnych warunkach.

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest komputer z odpowiedni oprogramowaniem do tworzenia animacji, która następnie jest wyświetlana przy użyciu projektorów. na komputerze znajduje się również oprogramowanie do "sklejania " obrazu wyświetlanego przez wiele projektorów oraz dopasowaniu ram obrazu do kształtu obiektu. Takie dopasowanie polega na wyświetleniu statycznego obrazu na prawdziwym trójwymiarowym obiekcie takim jak np budynek, a następnie poprzez przeciąganie fragmentów jego krawędzi, dopasowanie do rzeczywistego wymiaru.

Co potrzebujemy aby stworzyć video mapping 3D

Projektor

To on odpowiada za wyświetlanie obrazu na danym obiekcie. Od jego jakości i parametrów zależy to jak finalnie zostanie wykonane show. Parametry urządzenia muszą być dostosowane do poziomu światłą panującego w miejscu projekcji oraz rozmiaru oświetlanego obiektu

Komputer z oprogramowaniem

To na im wykonywana jest kalibracja obrazów wyświetlanych przez projektory, ich połączenie, oraz z niego odtwarzana jest wcześniej przygotowana animacja.

Odpowiedni zespół ludzi

Tylko zgrany zespól wielu specjalistów: grafików, twórców animacji, techników projekcji, akustyków i inżynierów, jest w stanie podołać tak skomplikowanemu zadaniu jakim jest stworzenie odpowiedniej jakości mappingu dla najbardziej wymagających klientów.

Bardzo często projekcja multimedialna jest wzbogacona o dźwięk , dlatego konieczne jest oprócz przetwarzania obrazu, zapewnienie odpowiednich urządzeń do przetwarzania dźwięku: wzmacniacze audio wysokiej mocy, oraz odpowiednio dobrane głośniki, zapewniające równomierne pokrycie dźwiękiem dla całej powierzchni. Mapping 3d daje możliwość interakcji animacji z użytkownikiem, poprzez na przykład gesty widzów czy komendy głosowe. Aby wykorzystać te funkcje należy system wzbogacić o kamery i system przetwarzania obrazu, oraz zestawy mikrofonów zbierające dźwięk od widzów.

Skontaktuj się z nami!

32-600 Oświęcim
ul. Nowa 25

+48 780 009 043

kontakt@cinemalogic.pl
www.s4home.pl

TOP