Projekty nagłośnienia

Projekt systemów nagłośnieniowych konkretnych powierzchni w dzisiejszych czasach to nie łatwy temat, dlatego z pomocą w tym przypadku proponujemy udać się po radę do specjalistów i w tym właśnie momencie nasza firma służymy pomocą.

Zacznijmy od początku, podstawowe pytanie na sam start to jaki obiekt będzie poddany do nagłośnienia. Do każdego projektu jak i obiektu należy podejść indywidualnie z racji iż oczekiwania oraz warunki akustyczne jak i atmosferyczne różnią się. By prawidłowo nagłośnić konkretny obszar oczywiście należy stosować się do określonych wytycznych, które podaje nam inwestor, architekt oraz producent danych marek użytych w instalacji.

Systemy nagłośnienia i ich rodzaje

W przypadku tego podpunktu należy podkreślić że rozróżniamy podział takich projektów na dwie kategorię:

1. Rozwiązania rezydencjonalne
2. Rozwiązania komercyjne

Indywidualne projekty w oparciu o wywiad z inwestorem!

Skontaktuj się z nami w celu darmowej wyceny.

  • Rozwiązania rezydencjonalne

    Dom, mieszkanie czy rezydencja to nasz azyl w którym odpoczywamy , relaksujemy się i przede wszystkim spędzamy sporą część naszego życia, dlatego podczas planowania inwestycji pamiętaj by zadbać o odpowiednie instalacje, a w tym system nagłośnienia dla Twojego domu.
  • Rozwiązania komercyjne

    Z nami stworzysz systemy audio, który umożliwi odtwarzanie dźwięku w Twoim biurze, hotelu, sali konferencyjnej restauracji i nie tylko. Zaprojektujemy Twój wymarzony system audio w oparciu o wszystkie preferencje.
  • Inne rozwiązania

    Jeśli masz jakiś obiekt, który chciałbyś nagłośnić skontaktuj się z nami, zaprojektujemy i przedstawimy dla Ciebie gotowe rozwiązanie w oparciu o indywidualne oczekiwania. Zadbaj by Twoje otoczenia pokryło się wymarzonym dźwiękiem którego pragniesz.
Rozwiązania, które wykorzystujemy przy pracy nad projektami nagłośnieniami

Rozwiązania komercyjne

Rozwiązania rezydencjonalne dotyczą mieszkań oraz domów prywatnych, a rozwiązania komercyjne skupiają się na systemach dla obiektów takich jak: hotele, restauracje, szkoły, uczelnie, kawiarnie itp.

W przypadku hotelu może nagłośnić takie miejsca jak: stołówki, sale konferencyjne, hol, sale multimedialne, poczekalnie itp. Jeśli weźmiemy pod lupę jedno z tych pomieszczeń, a dokładniej salę konferencyjną, w rachubę wchodzi nie tylko system audio, lecz projekt całej sali, gdzie jesteśmy w stanie zaprojektować i dostarczyć sprzęt nie tylko z zakresu audio, ale i również video oraz system nadrzędnego sterowania do kontroli wszystkich urządzeń znajdujących się w danym pomieszczeniu.

Rozwiązania rezydencjonalne

Wracając do rozwiązań rezydencjonalnych, warto wspomnieć, że w tego typu inwestycjach często przygotowujemy ofertę w oparciu o wizję architekta. Z doświadczenia wiemy, że w przypadku tej kategorii, ważną rolę odgrywa jakość dźwięku jak i wygląd poszczególnych elementów systemów by wkomponowały się one idealnie w wystrój wnętrza.

System audio w tym przypadku może być rozwiązany na kilka różnych sposobów, gdzie kolumny mogą być widoczne w formie klasycznych form wolnostojących lub na zasadzie ukrytych głośników w ścianie lub suficie, by przestrzeń pomieszczenia nie była niepotrzebnie pomniejszana. Jeśli skupimy się na klasycznym systemie stereofonicznym, ważnym elementem są nie tylko kolumny, ale również i elektroniki, a dokładnie ich moc za pomocą której jesteśmy w stanie odpowiednio wysterować konkretne modele kolumn.

Druga opcja o której wspomniałem w powyższym tekście to nagłośnienie, które możemy ukryć w ścianie lub suficie. Ofert na rynku tego typu produktów jest bardzo dużo i tu należy na sam start ustalić czy pójdziemy w rozwiązanie 100V lub rozwiązanie opornościowe, aczkolwiek w systemach domowych ważna jest jakość dźwięku, a to kieruje inwestora do wyboru rozwiązania omowego. W obu przypadkach głośnik instalacyjny będzie wyglądał podobnie, aczkolwiek wybór rozwiązania musi być podjęty przed momentem planowania okablowania, ponieważ ich struktura będzie różnić się od siebie w zależności od wyboru rozwiązania.

Wstępny wywiad

01

W pierwszym etapie następuję tak zwany wstępny wywiad na podstawie którego nasza ekipa zaprojektuje wymarzony system, które spełni wszystkie oczekiwania jakościowe jak i wizualne klienta.

Projekt

02

Drugim etapem jest zaprezentowanie projektu, czyli pełnowymiarowej oferty, z uwzględnieniem wszystkich kosztów nie tylko za sprzęt, ale i również za montaż oraz remont/wykończenie pomieszczenia.

Realizacja

03

W ostatnim etapie przechodzimy do realizacji projektu. Remontujemy oraz przygotowujemy obiekt do montażu wszystkich urządzeń zawartych w ofercie.

Funkcjonalność audio

Ostatnią kwestią o której chciałbym wspomnieć to wybór systemu w oparciu o oczekiwania klienta pod względem funkcjonalności odtwarzanej muzyki. W aktualnych czasach telefon jest najczęstszym źródłem muzyki, a w przypadku takiego rozwiązania na przeciw wychodzą tacy producenci jak Marantz, Yamaha, Denon, Onkyo, itp. ze swoimi systemami sterowania, w których zaimplementowane są licencje na aplikacje steramingowe takie jak: Spotify, Tidal, Deezer, TuneIN, Soundcloud i wiele innych.

Akustyka pomieszczenia

W wielu przypadkach sam system nagłośnienia nawet z najwyższej półki to za mało by sprostać wymaganiom klienta. W tym przypadku nasza firma dysponuje osobnym działem poprzez który jesteśmy w stanie w oparciu o wytyczne inwestora/architekta stworzyć projekt akustyczny, który poprawi w znaczącym stopniu walory akustyczne oraz estetyczne danej inwestycji.

Do dyspozycji jest wiele produktów, które są w stanie poprawić akustykę konkretnego pomieszczenia aczkolwiek ich wybór jest już ściśle dobierany na podstawie informacji dotyczących konkretnego pomieszczenia. Cały ten schemat opisujemy w innej zakładce na naszej stronie pod nazwą "Akustyka" w zakładce "Usługi".

Do dyspozycji jest wiele produktów, które są w stanie poprawić akustykę konkretnego pomieszczenia aczkolwiek ich wybór jest już ściśle dobierany na podstawie informacji dotyczących konkretnego pomieszczenia. Cały ten schemat opisujemy w innej zakładce na naszej stronie pod nazwą "Akustyka" w zakładce "Usługi".

Serwis

Ostatnią kwestią o której chciałbym wspomnieć to wybór systemu w oparciu o oczekiwania klienta pod względem funkcjonalności odtwarzanej muzyki. W aktualnych czasach telefon jest najczęstszym źródłem muzyki, a w przypadku takiego rozwiązania na przeciw wychodzą tacy producenci jak Marantz, Yamaha, Denon, Onkyo, itp. ze swoimi systemami sterowania, w których zaimplementowane są licencje na aplikacje steramingowe takie jak: Spotify, Tidal, Deezer, TuneIN, Soundcloud i wiele innych.

Oferta podstawowa

W tym wariancie skupiamy się by zrealizować wszystkie założenia projektowe, w taki sposób by budżet był jak najniższy. Jest to opcja najtańsza, ale poprzez okrojony budżet, finalna jakość brzmienia będzie na niskim poziomie.

Oferta standard

W tym wariancie przedstawiamy najbardziej optymalną ofertą. Jest to opcja która plasuje się pomiędzy opcją najtańszą a najdroższą, a co za tym idzie, oferta przedstawia już konkretny poziom jakościowy przy czym spełnia wszystkie założenia klienta.

Oferta premium

Wariant premium dociera do najbardziej wymagających klientów. W tym przypadku kwestia budżetu jest drugoplanowa, a my skupiamy się na zaprojektowaniu audio o bardzo wysokim poziomie jakości dźwięku.

Przykład projektu nagłośnienia

Etap pierwszy

Jako przykład posłuży nam projekt, a dokładniej system nagłośnienia sklepu odzieżowego. W pierwszym etapie najlepszą opcją jest spotkanie się aby zrobić wstępny wywiad z inwestorem/architektem w celu ustalenia jakie są potrzeby oraz oczekiwania. Najczęściej są to spotkania, które odbywają się na danej inwestycji by przy okazji móc zrobić wstępną analizę pomieszczenia.

Etap drugi

Na podstawie dostarczonych informacji, zostaje stworzony indywidualny projekt audio, który dostarczamy w najszybszym możliwym czasie. W projekcie zawieramy takie informację jak:
- projekt okablowania
- zestawienie urządzeń oraz ich koszt
- rysunek techniczny
- kosztorys instalacji kablowej
- kosztorys remontu oraz wykończenia pomieszczenia do stanu końcowego

Nagłośnienie sklepu można rozwiązać na wiele sposobów. Głośniki wkomponowane w sufit to jedna z kilku propozycji, które jesteśmy wstanie zaproponować by system nagłośnienia był niewidoczny dla odwiedzającego sklep klienta. Nie jest to jednak zasadą i możemy pójść w drugą stronę czyli w rozwiązanie na zasadzie klasycznych kolumn, które będą widoczne, aczkolwiek mogą być to stylowe kolumny, które świetnie wkomponują się w wystrój sklepu.

Klienci często pytają czy jest możliwość przedstawienia kilku ofert w różnych progach cenowych, co jest jak najbardziej możliwe. Podsyłamy w ten czas jedną ofertę podstawową w której staramy się w jak najniższym koszcie zrealizować projekt.

Drugim wariantem jest opcja, którą my zalecamy, czyli ta najbardziej optymalna, gdzie bazujemy na sprawdzonych produktach, które dają rozsądnym poziom pomiędzy jakością a ich ceną.

Trzecia opcja opiera się na jak najlepszej jakości, gdzie sięgamy po produkty z najwyższej półki. Jest to wariant w którym sprzęt, głośniki czy też mikrofony kosztują najwięcej i trafiają one do klientów z największymi wymaganiami jakościowymi pod względem dźwiękowym jak i wizualnym.

Etap trzeci

Gdy tylko projekt zostanie zaakceptowany przez inwestora przechodzimy do fazy zamówienia wszystkich elementów systemu. Ich kompletowanie zazwyczaj trwa jakiś stricte określony czas o którym informujemy we wcześniejszym kontakcie.

Podczas kompletowania sprzętu lub nawet już wcześniej, nasza ekipa instalacyjna udaje się na miejsce by przeprowadzić całą instalację kablową, oraz przygotować pomieszczenie do instalacji systemu audio. Jeśli inwestycje przejmujemy kompleksowo również do działań dołącza się ekipa remontowo/wykończeniowa, która działa na miejscu wedle wytycznych określonych przez architekta/inwestora.

Ostatnim etapem jest wykończenie pomieszczenia do stanu gotowości, gdzie nasza ekipa remontowo/wykończeniowa w tym dokładnie przypadku oddaje sklep odzieżowy w pełni wyremontowany, aż po ostatni montaż oraz malowanie.

Ekipa instalacyjna w tej chwili ma tylko za zadanie zamontować oraz skalibrować sprzęt według wytycznych projektowych tak by audio, a dokładnie dźwięk wydobywający się z kolumn głośnikowych był jak najkorzystniejszy do panującej tam akustyki. Naszym priorytetem jest by wykończenie pomieszczenia, montaż oraz instalacja była na najwyższym poziomie.

Skontaktuj się z nami!

32-600 Oświęcim
ul. Nowa 25

+48 780 009 043

kontakt@cinemalogic.pl
www.s4home.pl

TOP