Prywatne sale kinowe

Oglądanie filmów może być ekscytujące nawet w domowym zaciszu, natomiast aby było to możliwe warto zaplanować wcześniej wykonanie takowego projektu. Wykonanie świetnie wytłumionej, zaprojektowanej pod kątem designu sali kinowej, potrafiącej przebić jakościowo niektóre komercyjne kina jest realne, ale aby tego dokonać należy zwrócić uwagę na takie aspekty jak akustyka, zaplanowanie rzędów foteli o ile będą, oraz wybranie odpowiedniego sprzętu mającego za zadanie nagłośnić pomieszczenie i wypełnić je fenomenalnym dźwiękiem. W salach kinowych należy zadbać o idealne rozpraszanie, oraz pochłanianie zakresu konkretnych częstotliwości, ponieważ to będzie decydowało o efekcie finalnym, oraz pełnym wykorzystaniu potencjału kolumn, gdyż to właśnie akustyka daje nam możliwości, natomiast sprzęt pozwala zrealizować założenia. Po ustaleniu szczegółów, zaakceptowaniu rozwiązania przystępujemy do etapu realizacji, który obejmuje montaż konfigurację, uruchomienie i naukę obsługi konkretnego sprzętu, lub systemu sterowania jeżeli takowy występuje.


Indywidualne projekty w oparciu o wywiad z inwestorem

Każda inwestycja jest inna i tak ją należy traktować, dlatego podczas współpracy z nami masz pewność, że otrzymasz spersonalizowaną ofertę odpowiednią do Twoich oczekiwań, czy też warunków jakie zastaniemy na miejscu. Nie bazujemy na gotowych rozwiązaniach, tylko bierzemy pod uwagę wszystkie okołoprojektowe sprawy jak design, czy też możliwości danego rozwiązania. Dzięki współpracy z architektami jesteśmy w stanie przygotować również wizualizacje, dzięki czemu od razu masz pogląd na to co planujemy. Najważniejsze dla nas na początku współpracy jest ustalenie w porozumieniu z inwestorem oczekiwań, które są uwzględniane podczas realizacji i wskazują nam kierunek w jakim chcielibyśmy podążać, abyśmy mogli wspólnie cieszyć się ze zrealizowanego projektu. Na każdym etapie konsultujemy z inwestorem przebieg prac, oraz pojawiające się nowe potrzeby jeżeli takowe pojawią się w międzyczasie. Jeżeli nie jesteśmy wykonawcą generalnym, również możesz liczyć na nasze wsparcie pod kątem nadzoru nad wykonaniem we właściwy sposób i zgodnie ze sztuką założonych instalacji.


Instalacje elektryczne

To podstawowa instalacja wykonywana w nowobudowanych domach. Odpowiednie rozplanowanie oraz wykonanie obwodów elektrycznych i oświetleniowych, pozwala na łatwe użytkowanie oraz bezproblemową rozbudowę. Oddzielna kwestia to wykonanie instalacji elektrycznych w obiektach przemysłowych oraz publicznych – wiąże się to ze znacznie większymi mocami przyłączeniowymi, separacją stref i obwodów, oraz znacznie bardziej rozbudowaną wewnętrzna siecią dystrybucyjną. Instalacja powinna być wykonana wg najnowszych standardów oraz norm obowiązujących w danym kraju. Wykonanie tego typu instalacji należy powierzyć tylko wykwalifikowanym ekipom posiadającym odpowiednią wiedzę, doświadczenie oraz narzędzia. Błędne wykonanie instalacji może doprowadzić nie tylko do uszkodzenia podłączonych urządzeń, ale grozi również stratami w mieniu powstałymi w wyniku pożaru a nawet utratą zdrowia i życia. Zapraszamy do współpracy już na etapie projektowania budynku - wiele z kwestii które należy ustalić i zaprojektować, aby instalacja elektryczna funkcjonowała poprawnie, należy wykonać już na etapie fundamentów.


Smart Home

Smart Home to pojęcie, które chyba każdy słyszał i spora część nawet zastanawia się nad realizacją takiego systemu. Polega on na zarządzaniu naszymi mediami w całym domu za pomocą nadrzędnego sterowania, dzięki czemu mamy nie tylko komfort bytowania, łatwiejszą obsługę za pomocą jednego klawisza kilku urządzeń, ale również możemy zaoszczędzić pieniądze. Jest to możliwe dzięki wprowadzeniu inteligencji do takiego rozwiązania, dzięki czemu oprócz zadań realizowanych przez „automatykę domową” dodatkowo dom zaczyna za nas myśleć i wiele procesów dzieje się poza koniecznością naszej ingerencji, czy też nadzoru. Przykładem takiego rozwiązania jest np. czujnik dwutlenku węgla, dzięki któremu w sytuacji kiedy jego nagromadzenie jest zbyt duże dom ustawi rekuperację na odpowiedni bieg, a po ustabilizowaniu się sytuacji wyłączy ją jeżeli nie będzie konieczna już jej praca. W tym wypadku najważniejsze jest odpowiednie zaplanowanie funkcjonalności, oraz wybór tego czym chcielibyśmy sterować. Po zaprogramowaniu danej funkcjonalności według wytycznych po miesiącu spotykamy się na rekonfigurację.


Akustyka

Jednym z najbardziej istotnych, ale też najczęściej pomijanym aspektem budowy systemów audio jest akustyka. Zarówno w miejscach użyteczności publicznej, czy też biurach, prywatnych salach kinowych jest to bardzo istotna sprawa. W biurach w dużej mierze chodzi nam o zadbanie o izolacyjność, oraz zapanowanie nad pogłosami, natomiast w prywatnych salach kinowych dźwięk, oraz jego jakość jest najbardziej istotnym aspektem. W przypadku realizacji tego typu projektów rozpoczynamy od wizji lokalnej, zaplanowania czego oczekujemy od systemu, co kończy się finalnie projektem, ofertą, oraz według życzenia inwestora również wizualizacją. Zadbanie o akustykę może poprawić nasze warunki bytowe poprzez zmniejszenie hałasu dobiegającego do nas z zewnątrz, ale również zmniejszenie odbić, które w dzisiejszym budownictwie, oraz wykończeniach wnętrz pojawiają się bardzo często. Tutaj odpowiednie rozpraszanie, zapanowanie nad najniższymi zakresami i wieloma innymi aspektami spowoduje, że będziemy w stanie cieszyć się świetną jakością dźwięku.


Instalacje Audio-Video

W kontekście instalacji audiowizualnych wykonujemy wszelkie prace związane z tą tematyką, a więc nie tylko wybór urządzeń, ich montaż, kalibrację czy też przygotowanie oferty, ale również początkowe prace związane z przygotowaniem całego systemu, jak projekt potrzebnego okablowania, przygotowanie tras kablowych zakończone ich poprowadzeniem, oraz wykonanie otworów pod głośniki instalacyjne itp. W audio-video sprawnie poruszamy się zarówno w rozwiązaniach typu multiroom, stereofonicznych systemach, jak i prywatnych salach kinowych, natomiast w projektach wideo również bez najmniejszego problemu jesteśmy w stanie skalkulować, oraz obliczyć wielkości ekranu, czy też odległość projektora od miejsca rzutowania, dobrać odpowiednie rozwiązania i finalnie je zamontować. Odbiorniki telewizyjne, antenowe, również znajdują się w zakresie naszej działalności, tak więc oprócz klasycznych systemów z którymi kojarzy się to pojęcie również towarzyszące mu instalacje również możemy dla Ciebie przygotować i wykonać.


Systemy multi-room

Muzyka towarzyszy nam obecnie przez dużą część naszego życia, stąd też na rynku są rozwiązania pozwalające nam na nagłośnienie kilku pomieszczeń i sterowanie nimi z poziomu jednej aplikacji. Zarządzanie takim systemem może odbywać się grupowo, czyli w każdym z pomieszczeń odtwarzamy taką samą muzykę i mamy w tej sytuacji osobną regulację bądź jedną dla każdej strefy. Drugą, bardziej rozbudowaną opcją jest niezależne nagłośnienie każdego miejsca, dzięki czemu każdy z domowników może odtwarzać własną treść z różnymi ustawieniami głośności. Oczywiście w obu opcjach możemy włączać, bądź też wyłączać określone pomieszczenia, dzięki czemu korzystamy tylko w tych, w których chcemy, aby towarzyszyła nam muzyka, czy też dźwięk z TV. W zależności od ustaleń z inwestorem realizujemy dwa schematy rozwiązań, czyli system rozproszony (wzmacniacze itd. są rozmieszczone lokalnie w każdym pomieszczeniu, którym zarządzają), bądź też scentralizowany (wszystkie urządzenia napędzające kolumny jak wzmacniacze czy też odtwarzacze znajdują się w jednym punkcie – najczęściej szafie rack).


Wykonawstwo instalacji niskoprądowych

Instalacje niskoprądowe, to spora część wykonywanego okablowania na inwestycjach. W skład ich wchodzi okablowanie strukturalne sieci LAN, dzięki któremu mamy dostęp do sieci internet, instalacje antenowe, czy też monitoring wizyjny, alarm, czy tez audio-video. Aby wykonać odpowiednio okablowanie pod każde z tych rozwiązań należy pamiętać o zasadach panujących podczas ich wykonywania, ponieważ wytyczne co do nich przewidują konkretne normy, jakie musimy spełniać, aby zostały wykonane zgodnie ze sztuką. Większość z nich to oczywiście instalacje mające na celu poprawić komfort bytowania w naszych domach, czy też mieszkaniach, ale nie tylko. W nich zawierają się również instalacje alarmowe dbające o nasze bezpieczeństwo, które można chronić według specyfikacji kilku klas bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę instalacje alarmowe, czy też monitoring wykonujemy je zarówno w inwestycjach prywatnych jak i komercyjnych. Rozwiązanie dostarczane przez nas jest w pełni kompleksowe i poprzedzone wywiadem z inwestorem.


TOP