Kompleksowa inwestycja

Inwestycja zakładała stworzenie systemu kinowego domowego w przeznaczonym do tego pomieszczeniu oraz stworzenia sześciu niezależnie sterowanych stref systemu audio. Obiekt również został wyposażony w instalację antenową, która jest odpowiedzialna za obsługę 4 odbiorników TV, oraz instalację LAN składającą się z routera, oraz czterech punktów dostępu. Cała inwestycja została stworzona na zasadzie systemu scentralizowanego, a jej sercem jest szafa rack, umiejscowiona na poddaszu.

W skład pokoju rozrywkowego wchodzi Marantz SR6015, który współpracuje z kolumnami w systemie 5.1 marki Sonus Faber oraz Monitor Audio. W skład sali kinowej wchodzą kolumny frontowe Sonetto 3, centralna, czyli Center I oraz surround Monitor Audio Gold 100. Całość kina domowego dopełnia głośnik niskotonowy Sonus Faber Gravis I. Centralnym elementem systemu jest TV marki Sony. Jest to linia profesjonalna o wielkości 75 cali zlicowana z frontem meblościanki za pomocą dedykowanego uchwytu wysuwnego.

Głównym założeniem projektowym było stworzenie systemu multiroom, który obejmował następujące strefy: salon, taras, kuchnia, sypialnia i łazienka. Salon został wyposażony w cztery kolumny sufitowe Dali Phantom H-60, a elementem odpowiedzialnym za niskie częstotliwości w tym pomieszczeniu jest subwoofer Sonus Faber Gravis II. W kuchni znajduje się podobne zestawienie, a dokładnie Dali Phantom H-60, które współpracują z odbiornikiem TV znajdującym się za taflą szkła w sekcji meblowej obok expresu, i piekarnika.

Przenosząc się piętro wyżej, przechodzimy do sypialni, w której na ścianie został zamontowany TV marki Sony 65 cali, który został spięty z kolumnami sufitowymi Dali Phantom H-60. W łazience sypialnianej znajduje się jeden głośnik Monitor Audio AWC280. Jest to głośnik dedykowany do tego typu pomieszczeń z racji odporności na panujące tam warunki atmosferyczne. Za jego napędzenie odpowiedzialny jest amplituner kina domowego Marantz SR6015, a dokładnie jego druga niezależna strefa, do której został podpięty.

Strefami można sterować poprzez aplikację HEOS, dzięki czemu każdą ze stref można zarządzać w sposób indywidualny. Jeśli zajdzie taka potrzeba system przygotowany jest na to, by odtwarzać w każdym pomieszczeniu inne źródło dźwięku. Również opcjonalnie możemy spiąć wszystkie strefy razem i w jednej chwili odtwarzać ten sam utwór, ciesząc się muzyką w całym domu. Dodatkowo w sekcji tarasowej na zewnątrz budynku zostały zastosowane głośniki odporne na warunki atmosferyczne Monitor Audio Climate 80.

  • Instalacja LAN
  • Instalacja antenowa
  • System kina domowego 7.1 + TV 75 cali
  • 6 indywidualnie zarządzane strefy audio
  • Zintegrowane sterowanie poprzez aplikację HEOS
  • 4 odbiorniki TV
  • 700 metrów okablowania
  • CATEGORY ,
  • TAGS
UŻYWANE TECHNOLOGIE

Skontaktuj się z nami!

32-600 Oświęcim
ul. Nowa 25

+48 515 502 471

systemyav@s4home.pl
www.s4home.pl

TOP